Archiv aktualit

VĚDECKÝ ČTYŘBOJ 2021

Vážení účastníci Čtyřboje!

v sekci „Čtyřboj 2021“ a ve svých mailových schránkách najdete soutěžní pokyny k letošnímu ročníku. Poslední možný den pro podání přihlášek je 29. listopadu 2021.

Soutěžit se bude 1. a 2. prosince vždy od 10:00.

Vyhodnocení soutěže najdete tady na stránkách 3. prosince. Výherce kontaktujeme emailem.

S jakýmikoli dotazy/změnami v týmu se můžete obracet na Adama Starečka nebo Kláru Horákovou

Vaši organizátoři

Výsledková listina VĚDECKÝ ČTYŘBOJ 2020

Děkujeme Vám za účast ve třetím ročníku soutěže, zde se můžete podívat na své výsledky! Budeme se na Vás těšit zase na podzim, při čtvrtém ročníku Vědeckého čtyřboje!

Vaši organizátoři

Soutěžní pokyny pro rok 2020

Vážení účastníci letošního Vědeckého čtyřboje,

v této chvíli byste již ve svých mailových schránkách měli mít soutěžní pokyny. Kdo je nedostal, nechť promluví teď, nebo ať mlčí navždy. Přičemž osobně druhou možnost příliš nedoporučujeme. Ano, soutěžní pokyny sice naleznete i v sekci ke stažení, ale hrozilo by, že by Vám nemusely přijít ani přihlašovací údaje pro 2. soutěžní kolo.

Ať už je tomu jakkoli, není na škodu vypíchnout si nejdůležitější informace o soutěži:

  1. První soutěžní kolo začíná 29. března v 10:00 zveřejněním zadání na těchto stránkách. V tomto kole soutěží každý člen týmu sám ve svém zvoleném oboru. Řešení, kterým byste se měli věnovat do 12:00, se odesílají vyfocená/naskenovaná na j.mielec@science4.cz nejpozději do 12:20 (a přes to, jak se říká, nejede vlak). (Správně označený papír s řešením je popsaný v soutěžních pokynech.) Výjimku tvoří biologové, kteří v zadání naleznou odkaz na Google formulář.

  2. Druhé soutěžní kolo začíná 31. března v 9:55 vaším přihlášení do soutěžního rozhraní na https://online.vedeckyctyrboj.cz/login. Do „soutěžní arény“ vás systém vpustí v 10:00. V tomto kole soutěží celý tým společně. Víme, jaká je situace, a necháváme na vašem zvážení, jestli a v jaké formě se setkáte. Ale třeba takový videohovor vám určitě pomůže. Bližší informace o podobě tohoto kola naleznete opět v soutěžních pokynech.

  3. Vyhodnocení soutěže najdete na našich stánkách 1. dubna, a to opět v našich oblíbených 10:00. Výherce navíc kontaktujeme. Vychází nám to hezky na Apríla, ale ujišťujeme vás, že minimálně výsledky naší soutěže můžete v tento den brát vážně.

  4. S jakýmikoli dotazy/změnami v týmu se můžete obracet na Adama Starečka (a.starecek@science4.cz) nebo Kláru Horákovou (k.horakova@science4.cz).

Věříme, že budete mít se soutěžením plné ruce práce, ale moc by nás potěšilo, kdybyste se i v zápalu (Čtyř)boje stihli vyfotit a povedené snímky nám zaslali. Rádi bychom je vystavili na našich webových stránkách 😊.

Těšíme se na vás,

tým Vědeckého čtyřboje

Výsledky soutěže, fotografie a slovo závěrem

Na stránky byla do sekce archiv přidána kompletní výsledková listina a závěrečné shrnutí letošní soutěže. Fotografie z letošního roku najdete v sekci fotogalerie.

Studijní text pro všechny zájemce o fyziku

Do studijních textů v sekci ke stažení byl přidán Slovníček elementárních pojmů diferenciálního a integrálního počtu pro mladé fyziky.